Izvor: Kurir, 09.Dec.2012, 01:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ruski mitropolit: Isteraće Srbe sa Kosova!
Albanci na Kosovu ne teže saživotu sa Srbima, već, uz ne tako malu podršku spolja, njihovom potpunom isterivanju iz južne srpske pokrajine
MOSKVA - Opasnost.
Albanci na Kosovu ne teže saživotu sa Srbima, već, uz ne tako malu podršku spolja, njihovom potpunom isterivanju iz južne srpske pokrajine, kaže predsednik Odeljenja za spoljne crkvene veze Moskovske patrijaršije mitropolit Ilarion.
Vladika navodi da je dva puta posetio Kosovo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i da je svojim očima video kako izgleda svakodnevica tamošnjih Srba.
- Na Kosovu Srbi žive u nepredvidivom i veoma neprijateljskom okruženju, u stalnoj opasnosti od pljačke i prebijanja, u strahu da će izgubiti vezu sa centralnom Srbijom - ocenjuje Ilarion.
(R. K.)






