Pritisak sve jači, ali ne menjamo pečat

Izvor: Vesti-online.com, 28.Avg.2011, 13:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Pritisak sve jači, ali ne menjamo pečat"

Potpredsednik Vlade u Prištini Hajredin Kuči izjavio je da sever Kosova neće biti tema dijaloga Beograda i Prištine, i da prištinske vlasti na predstojećoj rundi dijaloga neće pristati na promenu carinskog pečata.

Kosovo, uprkos povećanom međunarodnom pritisku, neće pristati da potpiše bilo kakav sporazum sa Srbijom o carinskim pečatima, ako se traži njegova promena”, rekao je Kući u intervjuu prištinskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << listu “Zeri”.

On navodi da se tokom sledeće runde dijaloga očekuje uzajamno priznavanje carinskih pečata.

"Očekujemo priznavanje naših pečata u Republici Srbiji i priznavanje pečata Republike Srbije u Republici Kosovo. Stav Vlade je da pečati budu predstavljeni kakvi su sada, i promene neće biti", rekao je Kući.

On smatra da "kosovska policija ima dovoljno kapaciteta da se izbori sa paralelnim strukturama na severu", ali da u tom delu Kosova neće biti akcije poput "Oluje".

"Neće biti akcije koja bi zastrašila naše srpske građane", rekao je on i dodao da niko do sada, uprkos pritisku Srbije, nije zatražio uvođenje pitanje severa Kosova u dnevni red dijaloga, kao i da niko nije do sada razgovarao o davanju specijalnog statusa severnom delu Kosova, gde živi većinski srpsko stanovništvo.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.