Pakistanci umiru od lošeg leka za srce

Izvor: S media, 23.Jan.2012, 09:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pakistanci umiru od lošeg leka za srce

Pakistanske zdravstvene vlasti saopštile su kako se za smrt najmanje 25 srčanih bolesnika u poslednjih mesec dana u Lahoreu sumnjiči loš lek.

Kuršumlija: Lekari stigli do dečaka (FOTO)

Od Novartisovog leka umrlo 11 osoba

Rusima vadili bubrege na Kosovu

Hospitalizovano je još sto srčanih bolesnika koji su uzimali sporni lek, a 50 ih se nalazi u kritičnom stanju, prenosi agencija AP.

Lokalna provincijska vlada pokrenula je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << istragu, a veruje se kako je lek pacijentima besplatno davao pakistanski državni institut za kardiologiju.

Nekoliko dana od početka uzimanja leka za koji se veruje da je smrtonosan, pacijentima je na koži počeo da izbija osip.

(Index.hr)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.