Očekujem izvinjenje od gradonačelnice Đakovice

Izvor: B92, 29.Avg.2015, 19:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Očekujem izvinjenje od gradonačelnice Đakovice"

Zamenik kosovskog premijera Branimir Stojanović izjavio je da od gradonačelnice Đakovice Mimoze Kusari Ljilje očekuje izvinjenje.

Stojanović navodi da izvinjenje očekuje zbog incidenata koji su se desli u tom gradu kada su raseljeni Đakovčani došli da u svom rodnom gradu, u svojoj crkvi, obeleže Veliku Gospojinu.

"Albanska strana ne razume da Đakovčani žele da budu u svom gradu, u svojoj crkvi, da žive normalno kao ljudi u 21. veku", rekao je Stojanović >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << novinarima u Palati Srbija u Beogradu, nakon stastanka koji su predstavnici Srba u pokrajinskim institucijama imali s direktorom Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Markom Đurićem.

On je poručio da Srbi neće odustati od svoje želje i da će raditi na tome da se problem reši.

Stojanović je osim toga ranije u toku dana izjavio da je pregovarački tim Srbije došao s dobrim rezultatima iz Brisela, da je to ozbiljan rezultat za Srbe na Kosovu i njihove predstavnike koji ih obavezuje da još više rade na dobrobit svojih sunarodnika.

Nezadovoljni Albanci bacali su juče petarde i crvenom farbom gađali policiju koja je upotrebila suzavac i sprečila ih da se približe raseljenima kada su autobusima izlazili iz crkvenog dvorišta.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.