Na Kosovu uhapšen britanski sveštenik pedofil!?

Izvor: Mondo, 14.Maj.2016, 23:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na Kosovu uhapšen britanski sveštenik pedofil!?

Nekadašnji britanski katolički sveštenik Lorens Soper za kojim je raspisana evropska poternica zbog seksualnog zlostavljanja dece uhapšen je na Kosovu, saopštili su danas lokalni policijski zvaničnici.

Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock

Britanske vlasti raspisale su poternicu za Soperom zbog sumnje da je od 1991. do 2001. godine, dok je bio sveštenik jedne katoličke crkve u Londonu, počinio više seksualnih prestupa nad maloletnicima.

Policija >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u Prištini potvrdila je novinarima BBC-ja da je Britanac uhapšen u četvrtak u Peći.

Visoki policijski zvaničnik potvrdio je za BBC da je proces ekstradicije u toku i da britanske vlasti očekuju brzo izručenje Sopera.

Evropska poternica za hapšenje bivšeg sveštenika raspisana je 2012. godine.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.