Izvor: B92, 08.Okt.2016, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mustafa i Veselji čestitaju zakon o "Trepči"
Priština -- Kosovski premijer, Isa Mustafa i predsednik Skupštine uputili su čestitke zbog usvajanja zakona o "Trepči".
"Tokom Nedelje rudara, ranije ove godine, obećao sam rudarima da ćemo rešiti pitanje Trepče za dobrobit svih. Danas je Zakon o Trepči usvojen, zakon koji utire put za razvoj. Srećno!", poručio je Mustafa na svom Fejsbuk nalogu.
"Trepča je bila, jeste i biće kosovska. Srećno!", naveo je Veselji, prenosi portal Kossev.rs.
Za to >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vreme menadžment i radnici Trepče, kao i predstavnici Srba upućuju poruke da će jednostrane odluke biti ništavne na severu i da se odluke u vezi sa Trepčom ne mogu donositi bez dogovora sa srpskom zajednicom.
Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić kaže da će predložiti Vladi Srbije da zatraži hitnu sednicu SB UN o otimanju srpske imovine i kršenju rezolucije 1244. Opširnije u posebnoj vesti.
Skupština Kosova usvojila je zakon o Trepci u drugom citanju sa 79 glasova za i 15 uzdržanih.
Uzdrani su bili poslanici Samoopredeljenja, dok poslanici Srpske nisu, kao i tokom prvog citanja, bili u sali kada se glasalo.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija





