Mediji: Vučić i Kurti 2. maja u Briselu

Izvor: B92, 14.Apr.2023, 16:55

Mediji: Vučić i Kurti 2. maja u Briselu

Naredni sastanak predsednika Srbije Aleeksandra Vučića i kosovskog premijera Aljbina Kurtija biće održan 2. maja u Briselu, saznaje Gazeta ekspres.

Kako navodi taj prištinski medij, na sastanku će biti reči o Zajednici srpskoh opština.

Nakon Ohridskog sporazuma 18. marta, premijer Aljbin Kurti i predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se početkom maja da bi razgovarali o njegovoj primeni.

To je prvi sastanak Vučića i Kurtija nakon sporazuma >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji je postignut u Ohridu. U međuvremenu su se u briselu sastali direktor Kancelarije za Kosvo i Metohiju Petar Petković i zamenik kosovskog premijera Besnik Bisljimi.

Bisljimi je tada rekao da će na narednom sastanku na visokom nivou biti predstavljen nacrt ZSO.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.