Koha: Vlada Kosova ima plan B za specijalni sud

Izvor: Blic, 14.Jul.2015, 10:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koha: Vlada Kosova ima plan B za specijalni sud

Vlada Kosova ima plan B ukoliko Skupština Kosova ne usvoji amandman na Ustav Kosova kojim bi bila stvorena osnova za usvajanje Zakona o specijalnom sudu, preneo je dnevnik Koha ditore.

"Premijer isa Mustafa je znao šta je govorio kada je dan ranije dao garancije pomoćnici američkog državnog sekretara Viktoriji Nuland da će Kosovo osnovati specijalni sud",  piše taj dnenvik.

Savetnik premijera za pravna pitanja Besnik Beriša rekao je da premijer Mustafa >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ima više od jedne opcije za usvajanje amandmana i zakona o specijalnom sudu.

- Ova garancija koju je dao premijer na početku nastavlja i dalje stoji, jer premijer  smatra da i dalje postoji politička volja da se to ostvari. Sigurno da ima više od jedne opcije, ali za sada nastavlja da dominira uverenje da se ovo pitanje može rešiti na način kako smo počeli ranije, naravno uz veću posvećenost svakog aktera posebno - istakao je Beriša.

Pomoćnica američkog državnog sekretara Viktorija Nuland je od najviših zvaničnika Kosova tokom susreta koje je imala u nedelju zatražila da se pre početka godišnjih odmora u Skupštini Kosova usvoji amandman koji će omogučiti donošenje zakona o specijalnom sudu, ili će u suprotnom sud formirati Savet bezbednosti UN.

Kosovski zvaničnici su dali garancije da će amandman biti usvojen.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Koha: Vlada Kosova ima plan B za Specijalni sud

Izvor: NoviMagazin.rs, 14.Jul.2015

Vlada Kosova ima plan B ukoliko se u kosovskoj Skupštini ne usvoji amandman na Ustav Kosova kojim bi se stvorila osnova za usvajanje Zakona o Specijalnom sudu, preneo je dnevnik Koha ditore..."Premijer Isa Mustafa je znao šta je govorio kada je dan ranije dao garancije pomoćnici američkog državnog...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.