Jovanović: Sever Kosova kao RS doneo bi nestabilnost

Izvor: Blic, 18.Dec.2012, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jovanović: Sever Kosova kao RS doneo bi nestabilnost

Šef poslaničkog kluba LDP Čedomir Jovanović izjavio je danas da ideja da se sever Kosova uredi kao Republika Srpska nije dobra za Srbiju jer će se time dobiti hronična nestabilnost kakvu proizvodi Bosna i Hercegovina na Balkanu.

Jovanović je rekao da je maksimalna autonomija koju Srbi mogu da dobiju na severu Kosova sadržana Ahtisarijevim planom a da će se pre ili kasnije aktuelna vlast suočiti sa konstatacijom kao što je to bilo i ranije da je bolje donositi odluke hladne >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << glave.

Jovanović je prezicirao da tu misli na, kada je reč o Hrvatskoj, plan Z4 koji tada nije prihvaćen ili nekoliko godina kasnije takodje odbijen plan iz Rambujea.

"Šta bi mnogi danas dali da smo prihvatili te planove jer je to mnogo više od onoga od onoga što mi danas maštamo o Kosovu", rekao je Jovanović.

On se složio sa prvim potpredsednikom Vlade Aleksandrom Vučićem rekavši da je bio u pravu kada je rekao da Srbija kasni i do 100 godina sa nekim odlukama, ali je naglasio da je velika odgovornost za to i Vučića i nekadašnjeg lidera naprednjaka Tomislava Nikolića.

Prema njegovim rečima državni vrh mora da kaže istinu jer su, kako je naglasio, nevešti u laganju.

"Kosovo je trajni izvor frustracija, ono je potpuno nezavisno od Srbije, verovatno će aklamacijom biti primljeno u UN", rekao je Jovanović.

On je zaključio da je Rezolucija 1244 prošlost, da Savet bezbednosti nikada više neće odlučivati o Kosovu a da je na Srbiji da odluči gde će i kako da pravi državu i da li će to biti na severu Kosova sa balvanima.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.