Ivanović bio vođa grupe koja je ubila Albance

Izvor: Mondo, 11.Maj.2015, 15:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ivanović bio vođa grupe koja je ubila Albance"

Svedok tužilaštva Šemsedin Ajeti (57), bivši tržišni inspektor iz Kosovske Mitrovice, optužio je lidera GI SDP Olivera Ivanovića i bivšeg pripadnika MUP Srbije Dragoljuba Delibašića za zločine nad Albancima.

Foto: Beta/Saša Đorđević

 Ajeti je rekao da su Ivanović i Delibašić bili vođe i organizatori grupe koja je 3. februara 2000. godine ubijala Albance u severnoj Kosovskoj Mitrovici.

Svedok je u Osnovnom sudu u severnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Kosovskoj Mitrovici kazao da je na dan ubistava video Ivanovića i Delibašića u uniformama i dodao da su bili "do zuba naoružani" i da su koristili ručne radio stanice.

"Tog 3. februara 2000. godine sa terase stana mog brata Nedžmedina, koji se nalazio na trećem spratu u Ulici Ive Lole Ribara video sam Olivera Ivanovića da je naređivao četvorici, petorici naoružanih ljudi da uđu u zgradu gde su bacili dve granate od kojih su smrtno stradali moj bratanac i komšinica", rekao je Ajeti, koji je iskaz dao preko video linka iz okružnog suda u Švedskoj.

Svedok je više puta ponovio da optužene Ivanovića i Delibašića poznaje kao da su mu braća, a spomenuo je da je u uniformi i naoružane video Iliju i Nebojšu Vujačić, koji se takođe terete za zločine nad Albancima.

Na više puta postavljeno pitanje tužioca da li je video ko je bacio granate od kojih su ukućani povređeni ili su ubijeni, Ajeti nije precizno odgovorio pa je tužilac konstatovao da svedok to nije video.

Svedoka će u nastavku suđenja ispitivati odbrana i sudsko veće, a za Šemsedina i njegovu suprugu Vjocu Ajeti tužilac je za davanje iskaza predvideo tri dana.

Oliver Ivanović, Dragoljub Delibašić, Ilija i Nebojša Vujačić i Aleksandar Lazović optuženi u da su 1999. i 2000. godine u Kosovskoj Mitrovici počinili najteža krivična dela protiv albanskog stanovništva.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.