I Beograd i Priština da učine napore

Izvor: Vesti-online.com, 04.Maj.2013, 19:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"I Beograd i Priština da učine napore"

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun je u najnovijem izveštaju o Kosovu i Metohiji pozdravio sporazum Beograda i Prištine i osnivanje Zajednice srpskih opština, koje će uživati niz nadležnosti i imati svoj statut.

Sporazum o principima za normalizaciju odnosa je istorijski uspeh: Ban Ki Mun  

"Pozdravljam prvi sporazum o vodećim principima za normalizaciju odnosa postignutih u okviru dijaloga, uz posredovanje EU. Ovo je istorijski uspeh", navodi se u izveštaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << koji je prenio list "Tribuna".

 

Ban je pozvao obe strane da otvore "kanale komunikacije" i učine napore da sporazum bude sproveden.

 

Izveštaj obuhvata period od 16. januara do 22. aprila i juče je dostavljen članicama UN.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.