Bomba u blizini mosta u Kosovskoj Mitrovici

Izvor: N1 televizija, 16.Avg.2016, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bomba u blizini mosta u Kosovskoj Mitrovici

Nadomak glavnog mosta na Ibru sa severne, srpske strane Kosovske Mitrovice bačena je ručna bomba čija je eksplozija uznemirila građane.

Eksplozija se čula sinoć oko ponoći, a istraga je u toku.

Regionalni šef operative Kosovske policije – sever Željko Bojić potvrdio je da je u 23.45 sa leve strane mosta u pravcu Bošnjačke mahale bačena eksplozivna naprava.

"Naše istražne jedinice su izašle na lice mesta i nakon istrage utvrdile da je bačena >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << ručna bomba M 75, ovo krivično delo je okarakterisano kao izazivanje opšte opasnosti, obavešten je javni tužilac", rekao je Bojić i dodao da je istraga u toku.

Radovi na revitalizaciji mosta koji razdvaja Kosovsku Mitrovicu na severni – srpski, i južni – albanski deo, počeli su u nedelju.

Ovi radovi su rezultat dogovora Beograda i Priština u Briselu, kojima je predviđeno da se most pusti u saobraćaj za motorna vozila do 20. januara 2017. godine.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.