Izvor: Mondo, 20.Mar.2015, 12:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Albanci grade u Brđanima, Srbi uznemireni
U naselju Brđani u severnom delu Kosovske Mitrovice Albanci su jutros započeli građevinske radove, što je izazvalo uznemirenje i okupljanje lokalnih Srba.
Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock
U Brđane je oko 10.00 sati, kako javlja Tanjugov reporter sa lica mesta, stigla interventa jedinica kosovske policije, a među okupljenima je i gradonačelnik Severne Mitrovice Goran Rakić.
Za sada nema incidenata i situacija je pod kontrolom.
Albanci >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << bagerom ravnaju teren i pripremaju gradnju kuće, čemu se lokalni Srbi protive.
Inače, ovaj problem datira od ranije. Srbi tvrde da Albanci koji nikada nisu živeli ranije tu, gradnjom kuća i doseljavanjem žele da promene etničku strukturu naselja.
Gradonačelnik Rakić izjavio je Tanjugu da je najvažnije u ovom trenutku očuvati mir i stabilnost, a da su dešavanja u Brđanima pokušaji destabilizacije.
Rakić je precizirao da Albanci koji su započeli sa izvođenjem građevinskih radova u ovom naselju nemaju dozvole od opštine i da je to klasičan primer nepoštovanja ranijih opštinskih odluka o zabrani izvođenja građevinskih radova na ovom području.
"Obavestili smo neke od ambasada u Prištini o ovom problemu, na licu mesta je i policija i nadam se da će situacija biti pod kontrolom", rekao je Rakić.
U međuvremenu su u naselje stigli i pripadnici EULEKS policije.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija














