Skariolo pozvao Mirotića za EP

Izvor: B92, 30.Jun.2015, 23:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skariolo pozvao Mirotića za EP

Selektor košarkaške reprezentacije Španije Serđo Skariolo saopštio je preliminarni spisak igrača za predstojeće Evropsko prvenstvo.

Među pozvanim igračima su i dvojica iz NBA lige - Nikola Mirotić iz Čikaga i Vili Ernangomes iz Njujorka.

Mirotić je rođen u Podgorici i ima špansko i crnogorsko državljanstvo, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pa je je Skariolo odlučio da ga pozove u reprezentaciju Španije. Skariolo zbog povreda neće moći da računa na Rikija Rubija, Hosea Kalderona i Huana Karlosa Navara, ali su mu na raspolaganju braća Pau i Mark Gasol.

Španski mediji preneli su da je nastup Marka Gasola za reprezentaciju neizvestan, pošto je na kraju sezone u NBA ligi postao slobodan igrač i pokušaće tokom leta da pronađe klub.

"Nadam se da će Mark rešiti svoju situaciju i da će biti sa nama", rekao je Skariolo.

On će pre početka Evropskog prvenstva morati da skrati spisak na 12 igrača. Evropsko prvenstvo održaće se od 5. do 20. septembra u Francuskoj, Nemačkoj, Hrvatskoj i Letoniji.

Španija će u Berlinu igrati u Grupi B sa selekcijama Srbije, Islanda, Turske, Italije i domaćina Nemačke.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.