Nova dobra izdanja Aleksandrova, Štimca i Popovića

Izvor: Blic, 23.Dec.2012, 13:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova dobra izdanja Aleksandrova, Štimca i Popovića

Srpski košarkaši Nemanja Aleksandrov, Vladimir Štimac i Petar Popović ponovo su imali zapažene uloge u utakmicama klubova za koje nastupaju.

Košarkaško prvenstvo Belgije donelo je u 10. kolu pobedu Okapija nad Luvenom, kao i ubedljiv poraz Pepinstera od Antverpena rezultatom 102:78 (16:19, 32:20, 28:21, 26:18).

Pepinster za koji nastupa Aleksandrov uspeo je da parira renomiranom protivniku samo u prvoj četvrtini kada je imao i prednost, međutim >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odbrana je u nastavku meča popustila i došao je poraz sa više od 100 primljenih poena.

Aleksandrov je bio najbolji u svojoj ekipi sa 24 postignuta poena za 33 minuta u igri (7/13 za dva, 1/2 za tri, 7/8 sa linije penala) a ni šest skokova nije pomoglo da se makar ublaži poraz.

Aleksandrov je sa Pepinsterom protiv Antverpena odigrao poslednji meč u godini. Posle kraće pauze, oni 6. januara 2013. gostuju Liježu.

Popović je, sa druge strane, dao je veliki doprinos u pobedi Artlanda nad Trirom od 79:77 u 14. kolu Bundeslige.

Ovo je bila jako značajna utakmica za Artland koji je posle neuspeha na evropskoj sceni i nekoliko slabijih izdanja u Bundesligi trijumfom najavio bolje dane.

"Zmajevi" su tokom čitavog susreta vodili a Popović je za samo 14 minuta u igri postigao čak 15 poena uz dva skoka i tri asistencije. Prava je šteta što više vremena nije proveo u igri pošto je imao mirnu ruku i dobar ritam na parketu.

Artland je sada na 7. mestu Bundeslige, a lošiji rezultati doprineli su tome da ga sa više pozicije svrgne Bajern Svetislava Pešića.

Tim za koji nastupa Petar Popović 27. decembra igra poslednji meč u godini protiv Braunšvajga koji se nalazi na 10. poziciji na tabeli.

Turski Banvit nastavio je da beleži pobede u košarkašom prvenstvu a nova "žrtva" ekipe koju predvodi Vladimir Štimac bio je Hadžetepe. Tim iz Bandirme je slavio sa 90:71 (28:16, 20:13, 19:12, 24:29).

Iako favorit na papiru, Banvit je u prvih nekoliko minuta tražio pravi ritam, a onda su se nanizali poeni Simonsa, Bajramovića i Štimca i bilo je 28:16 na isteku prve deonice. U nastavku meča postavljalo se samo pitanje s kojoj će razlikom Banvit meč završiti u svoju korist.

Štimac je za 19 minuta provedenih na parketu osim 11 skokova imao i šest poena, po tri blokade i asistencije, a bio je nepogrešiv u šutevima za dva.

Banvit, koji ima 10 pobeda i dva poraza u šampionatu, u poslednjem meču u 2012. godini čeka protivnika Crvene zvezde u Evrokupu, ekipu Galatasaraja.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pepinsteru nije pomogla sjajna igra Aleksandrova

Izvor: Sportal.rs, 23.Dec.2012

Pepinster je u 10. kolu košarkaškog prvenstva Belgije ubedljivo poražen od Antverpena rezultatom 102:78 (16:19, 32:20, 28:21, 26:18), a nije im pomogao čak ni raspoloženi Nemanja Aleksandrov.

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.