Euroliga kaznila Zvezdu sa 6500 eura

Izvor: Nezavisne Novine, 08.Jan.2015, 17:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Euroliga kaznila Zvezdu sa 6500 eura

BEOGRAD - Košarkaški klub Crvena zvezda kažnjen je s ukupno 6500 eura zbog incidenata na utakmicama protiv Olympiacosa i madridskog Reala u Euroligi.

Beogradski klub kažnjen je s 5000 eura zbog ubacivanja tvrdih predmeta na teren na utakmici Topa 16 Zvezda - Real u Kombank areni, kao i s 1500 eura zato što su u prvoj fazi takmičenja na utakmici protiv Olympiacosa na jednom dijelu partera uklonjene stolice, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << što nije po propisima natjecanja.

U dopisu koji je stigao iz sjedišta Eurolige posebno je istaknuto da je od 2012. godine Crvena zvezda čak 12 puta novčano kažnjavana s ukupni 68 000 eura, zbog neodgovornog ponašanja pojedinaca koji su ubacivali tvrde predmete na teren i koristili lasere, te se naglašava da se više neće tolerisati takav način ponašanja.

Euroliga je zaprijetila da će u slučaju ponavljanja sličnih incidenata Crvena zvezda biti suočena sa znatno oštrijim kaznama koje bi osim novčane, obuhvatale i igranje pred praznim tribinama.

Zvezda je ove sezone već igrala pred praznim tribinama protiv Laborala, zbog kazne Eurolige poslije događanja u Istanbulu i ubistva navijača crveno-bijelih Marka Ivkovića uoči meča protiv Galatasaraya.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.