CSKA favorit, crno - beli veruju u čudo

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Mar.2009, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CSKA favorit, crno - beli veruju u čudo

MOSKVA - Utakmicom CSKA - Partizan, koja je na programu od 18,15 časova, sutra će početi četvrtfinalni mečevi košarkaške Evrolige, a u duel protiv aktuelnog prvaka Evrope šampion Srbije ulazi s nadom da bi moglo da se desi čudo i ponovi 1998, kada su "crno-beli" u istoj fazi takmičenja eliminisali "armejce".

CSKA u utakmicu ulazi kao favorit, ali rezultati koje Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << poslednjih sezona ostvaruje u Evrolige nikome, pa ni moćnom ruskom timu, ne daju pravo da se unapred proglasi za pobednika.

Pored toga, CSKA nije stekao psihološku, a ni rezultatsku prednost u dva duela protiv Partizana odigrana u ovoj sezoni. Meč u Beogradu Rusi su dobili 63:62, ali samo zahvaljujući tome što su igrači Partizana u poslednjim trenucima promašili čak tri zicer za pobedu, dok su u Moskvi "crno-beli" slavili sa 66:63.

Mesina: Očekuje nas teška serija

Toga je, naravno, svesan i šef stručnog štaba CSKA Italijan Etore Mesina, koji ekipu priprema za tešku i neizvesnu seriju.

"Ovo je plej of i čeka nas veoma teška serija. Svi timovi koji su stigli do četvrtfinala to su zaslužili, a mi veoma dobro pamtimo utakmice protiv Partizana. Dobro smo analizirali te duele i znamo da će to biti izbalansirana serija u kojoj će odbrane imati najvažniju ulogu", rekao je Mesina.

Prema njegovim rečima, pripreme za duel protiv Partizana uglavnom su se bazirale na sitnim detaljima.

"Ako želimo da dobijemo seriju, a želimo, moraćemo se koncentrisati na nekoliko detalja, a pre svega na skok, jer nam je protivnik najbolja skakačka ekipa Evrolige. Tome smo posvetili najviše pažnje u pripremama i verujem da smo spremni za izazov", rekao je Mesina.

Mišljenje trenera deli i Matijaž Smodiš, koji kaže da su on i njegovi saigrači spremni da odigraju svih pet utakmica.

"Uveren sam da nas čeka teška i duga serija. Gotovo sam siguran da ćemo odigrati svih pet utakmica. Partizan ima veoma talentovani mladi tim, pun igrača koji gore od želje da se dokažu na velikoj sceni. U ovoj sezoni već su dobili nekoliko veoma jakih protivnika i biće veoma teško kontrolisati njihov entuzijazam, pogotovo u Beogradu", rekao je Smodiš.

Trener Partizana je još jednom ulogu favorita prepustio domaćinu, ali ne krije da ipak veruje da su igrači koje vodi sposobni da naprave još jedno iznenađenje.

Vujošević: Uradićemo sve da u Beogradu odigramo dva meča

"CSKA je jedan od dva ili tri najjača tima u Evropi i ne mogu da budem optimista, ali verujem u moje igrače koji su već dokazali da su u stanju da pobede jače od sebe. Pobeda u grupi koju smo ostvarili u Moskvi daje nam dodatno samopouzdanje i motivaciju. Daćemo sve od sebe i uradićemo sve da u Beogradu odigramo dve utakmice", rekao je Vujošević.

Kapiten "crno-belih" Petar Božić kaže da su igrači srećni što su dobili priliku da se nadmeću sa prvakom Evrope, ali da ih ta činjenica sama po sebi ne zadovoljava.

"Predstoje nam najteže utakmice u sezoni. Svesni smo da je CSKA ekipa sastavljena od igrača ekstra kvaliteta, ali svejedno u Moskvu smo došli da odigramo najbolje što možemo i da pokušamo da napravimo iznenađenje", rekao je Božić.
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.