Neprikladan TV i internet sadržaj za decu

Izvor: PCAxe.com, 10.Maj.2013, 07:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neprikladan TV i internet sadržaj za decu

Sprečite pristup neprikladnim TV sadržajima i zaštitite decu od zloupotreba na Internetu  
Mladi provode oko 3,5 sata dnevno pred televizorom, i od dva do pet sati na internetu. Pored korisnika koji internet koriste na kompjuteru, sve veći je i broj onih koji mu pristupaju putem mobilnog telefona (čak 40 odsto učenika nižih i 65 odsto učenika viših razreda srednje škole). Istraživanja pokazuju i da mlađa populacija ispitanika na internetu najčešće posećuje Youtube i Facebook, kao i zabavne sajtove.
Obzirom na te podatke, „Telekom Srbija“ a.d. kao kompanija koja objedinjuje sve servise u oblasti telekomunikacija - mobilnu i fiksnu telefoniju, internet i multimedijalne sadržaje, i koja posebnu pažnju posvećuje ne samo informatičkom opismenjavanju dece i omladine, već i zaštiti dece na Internetu, podseća svoje korisnike na usluge koje su već u njihovoj ponudi.
 
Pogledaj vesti o: Telekom Srbija

Nastavak na PCAxe.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta PCAxe.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta PCAxe.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.