Izvor: Radio 021, 20.Maj.2020, 22:45

Jutjub izbrisao nalog TV kanala "Krim 24"

Američka platforma Jutjub izbrisala je nalog jednog od glavnih krimskih TV kanala "Krim 24", saopštila je ta televizija, navodeći da se sve dogodilo iznenada i posle trogodišnje uspešne saradnje.

Ista sudbina zadesila je još dve agencije na ruskom Ana njuz i Njuz Front, a zvanična Moskva ukazuje da je reč o diskriminaciji medija na ruskom jeziku, prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Sputnjik.

"Oko 30.000 pretplatnika, milioni pregleda, lajkova i komentara. Sve je to propalo zbog hira američke platforme. Redakcija pokušava da dobije smisleni odgovor od službe podrške", navodi se u saopštenju televizijskog kanala.

Televizija "Krim 24" objavila je da će sve snimke i emisije postaviti na veb-sajtu kanala, a glavni producent Oleg Krjučkov najavio je da nameravaju da tuže sudu Jutjub, koji pripada kompaniji Gugl.

U međuvremenu se oglasilo Ministarstvo spoljnih poslova koje je zatražilo od resornih međunarodnih struktura da reaguju.

Ministarstvo je navelo da je TV Krim jedan od najpopularnijih izvora informacija na Krimu i da je on deo krimskog medija-holdinga koji obuhvata pet TV kanala, tri radio-stanice, informativni portal i dva sajta.

U Ministarstvu konstatuju da je zbog poteza američke društvene mreže oko 30.000 pretplatnika ostalo bez pristupa video materijalima koji su imali milionske preglede.

Autor: Sputnik

Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.

Nastavak na Radio 021...






Povezane vesti

Moskva: Delovanje „Jutjuba“ akt diskriminacije medija na ruskom jeziku

Izvor: Vostok.rs, 21.Maj.2020, 08:11

Specijalizovane međunarodne strukture i aktivisti za ljudska prava trebalo bi da reaguju na blokiranje tri ruska medijska kanala na Jutjubu, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Rusije. Ranije se saznalo da je servis izbrisao naloge krimskog televizijskog kanala "Krim 24", kao i...

Nastavak na Vostok.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.