Izvor: JužneVesti.com, 12.Feb.2017, 17:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rukometašice Naise sigurne u Kragujevcu
I pored znacajnog zimskog pojačanja, rukometašice Radničkog ni ovoga puta nisu uspele da pruže jači otpor Naisi, koja je od samog početka meča u Kragujevcu zaigrala dobro i na kraju slavila sa 32:22, učvrstivši se na 3. poziciji.
U strelce se u gostujućem timu upisalo 10 igračica, a izdvojile su se Katarina Radović sa 7 i Dea Aleksić sa 6 pogodaka. Kragujevčanke su mnogo ravnomernije dobijale šanse, pa su Sandra Radović, Jovana Stojiljković i Katarina Stepanović >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << po 4 puta tresle protivničku mrežu.
Nišlijke su povele već na početku, ali domaće igračice su dobile nalet snage i u 3 minuta uspele da naprave seriju za izjednačenje od 7:7. Međutim, to je bilo sve što su mogle jer su gošće krenule da pogađaju sa svih pozicija i na poluvreme otišle sa +5.
Posle povratka sa pauze niške rukometašice su bile neuzastavljive i prednost povećale na nedostižnih 12 golova. To je bio znak za trenera Svetislava Jovanovića da da šansu i igračicama sa manjom minutažom, koje su se dobro pokazale i sigurno privele utakmicu kraju.
Do kraja regularnog dela prvenstva su ostala još 4 kola, a Naisi je potrebna još jedna pobeda da osigura mesto u plej-ofu. U sledećem kolu će imati težak zadatak jer će ugostiti Bekament iz Aranđelovca koji je na 2. mestu i ima odličnu sezonu.
Pogledaj vesti o: Kragujevac






