Održan antikvarijat knjiga

Izvor: JUGpress.com, 20.Feb.2017, 20:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Održan antikvarijat knjiga

NIŠ

Knjiga živi koliko i njen put od čitaoca do čitaoca – pod ovim motom u prostorijama Niškog kulturnog centra, danas je održan Antikvarijat knjiga.

Ova tradicionalna akcija koja se već godinama održava u NKC-u okuplja veliki broj zaljubljenika u pisanu reč, od 7 do 77 godina, pa I starije, sve one koji vole da ćitaju.  Ovde  mogu da se razmene knjige koje su pročitane, da se ostave jedne a uzmu druge .

Kao i svake godine Antikvarijat izazove veliko >> Pročitaj celu vest na sajtu JUGpress.com << interesovanje i za nekoliko sati razmeni se na stotine knjiga, pre svega onih koje su retke, koje se ne mogu pronaći u prodaji.

Ideja je da jedni druge darujemo knjigom, kaže urednik Književnog programa u NKC-u, Milena Mišić Filipović koja dodaje da su veoma zadovoljni velikom odzivom posebno mladih ljudi, srednjoškolaca . Ona je ovaj dan nazvala Danom darivanja knjiga gde se posetioci međusobno daruju knjigama.

Prilikom ovih susreta mogu se uspostaviti kontakti i sa piscima, razgovarati o knjigama, u sakom slučaju jedna lepa I nadasve korisna akcija.

U planu je da se Antikvarijat održava i češće, bar tri do četiri puta godišnje, najavljuju u NKC-u.

PodeliteŠtampajFacebookTwitterGoogleEmailSkype

I ovo Vam može biti interesantno

Nastavak na JUGpress.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JUGpress.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JUGpress.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.