Izvor: JužneVesti.com, 17.Nov.2016, 12:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Niš dobija počasnog konzula Austrije
Već naredne godine Niš bi mogao da ima predstavnika još jedne države - ovog puta počasnog konzula Austrije.
Ovakvu mogućnost najavio je ambasador ove evropske države Johanes Ajgner, nakon jučerašnje posete Nišu.
On je rekao da bi to bio prvi počasni konzulat u Srbiji uopšte, a ime konzula bi trebalo da bude poznato naredne godine.
Počasni konzulat u suštini nema nikakvu pravnu svrhu, ali je značajan zbog diplomatskih odnosa i saradnje >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << države koju konzul predstavlja i Niša.
To se najbolje videlo na primeru slovačkih turista čiji je autobus sleteo s puta nedaleko od Niša. Upravo je počasni konzul Slovačke u Nišu Stela Jovanović imala značajnu ulogu u zbrinjavanju povređenih i saradnji sa gradskim institucijama i Kliničkim centrom.
Pored Slovačke, počasne konzule u Nišu već imaju i Mađarska, Velika Britanija i Francuska.
















