Do 10 sati u Medveđi glasalo oko 12 % birača

Izvor: JužneVesti.com, 08.Sep.2019, 11:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Do 10 sati u Medveđi glasalo oko 12 % birača

Birališta u Medveđi otvorena su jutros u 7 i glasanje protiče bez incidenata, kaže predsednik izborne komisije Ivan Kostić, a do 10 sati glasalo je oko 12 % upisanih birača. Oni na listiću imaju 6 političkih opcija i moći će da glasaju na 28 mesta do večeras u 20 sati.

Bez problema protiču lokalni izbori u Medveđi, kaže Kostić, a pravo glasa ima 6.602 stanovika koji biraju 25 kandidata za odbornika.

U 10 sati izlaznost na biralištima u Medveđi je oko >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << 12 % i glasanje se odvija uredno - kaže Kostić.

S obzirom na to da je u odnosu na poslednje izbore koji su održani 2015. godine birački spisak skoro prepolovljen, tada je bilo više od 10.000 upisanih, teško je reći da li je ovo bolja ili lošija izlaznost nego pre 4 godine.

Građani sada imaju 6 političkih opcija na listiću. Na jednoj je nosilac liste predsednik Srbije i Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić, a osim naprenjaka na njoj su i SPS i Jedinstvena Srbija.

Birači mogu da zaokruže i PUPS, SRS, Partiju za demokratsko delovanje - Fljorim Sahiti, listu “Svi za Medveđu” - Muharem Saljihu, a na glasačkom listiću je i Srpska desnica Miše Vacića.

Naredni presek je u 14 sati.

Podsetimo, opozicioni Savez za Srbiju bojkotuje lokalne izbore u Medveđi, a jedan od razloga je birački spisak za koji kažu da je neuređen.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.