Cvetanović i Stojanović boravili u Berlinu

Izvor: juGmedia, 01.Maj.2013, 12:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetanović i Stojanović boravili u Berlinu

LESKOVAC -Od 22. do 26. aprila predstavnici ministartsva Vlade Srbije i šest gradova bili su u Berlinu, među kojima i gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović, direktor gradskog preduzeća „Vodovod“ Zoran Stojanović i tehnički direktor tog preduzeća Milutin Milunović

Reč je o poseti koju je organizovala austrijska agencija „Setek“ za račun Razvojne banke KFW, od koje je Vlada Srbije podigla kredit za >> Pročitaj celu vest na sajtu juGmedia << drugu fazu Programa razvoja i poboljšanja vodosnabdevanja u šest gradova i opština srednje veličine u Srbiji.

Prema navodima Zorana Stojanovića, delegacija iz Srbije posetila je Sajam voda i pristvovala prezentacijama najnovijih dostignuća u toj oblasti, zatim, fabriku „Havle“, koja proizvodi vodovdnu armaturu i cevi, te berlinski vodovod i Fabriku za prečišćavanje otpadnih voda.

„Tako smo čuli da se na velikoj berlinskoj vodovodnoj mreži godišnje desi oko 170 havarija, a kod nas dve do tri dnevno. Voda koja izađe iz fabrike za prečišćavanje otpadnih voda je veoma zdrava i skoro pitka. Štetene materije se ubijaji i UV lampma, nikako hlorom“, objašnjava Zoran Stojanović.

Pored troje pomoćnika iz Vlade Srbije, u Nemačkoj su boravili i predstavnici pirotskog, aleksinačkog, vranjskog, trsteničkog i leskovačkog vodovoda sa predstavnicima vlasti, odnosno, predsednicima Skupština opština ili zaduženih za pitanje ekologije u lokalnim samoupravama.

(Kraj)mil

Nastavak na juGmedia...



Povezane vesti

Cvetanović i Stojanović boravili u Berlinu

Izvor: OkRadio.rs, 01.Maj.2013

Od 22. do 26. aprila predstavnici ministartsva Vlade Srbije i šest gradova bili su u Berlinu, među kojima i gradonačelnik Leskovca Goran Cvetanović, direktor gradskog preduzeća „Vodovod“ Zoran Stojanović i tehnički direktor tog preduzeća Milutin Milunović Reč je o poseti koju je organizovala...

Nastavak na OkRadio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta juGmedia. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta juGmedia. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.