Sjajne Jelena i Vesna

Izvor: RTS, 14.Jan.2013, 10:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajne Jelena i Vesna

Uspešan start Jelene Janković u prvom kolu Australijan opena. Jelena je u Melburnu sa 6:2, 6:2 savladala Johanu Larson iz Švedske. U drugom kolu sa pobednicom duela Keler - Knap. Vesna Dolonc posle velike borbe takođe obezbedila plasman u narednu rundu.

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedila Šveđanku Johanu Larson >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa 6:2, 6:2, a prvu prepreku je preskočila i Vesna Dolonc, koja je savladala domaću predstavnicu Oliviju Rogovsku sa 5:7, 7:5, 8:6.

Samo 80 minuta bilo je potrebno našoj teniserki da zabeleži pobedu u meču u kome je Šveđanka servirala osam puta i pretrpela sedam brejkova.

Pored toga, Larson je meč završila sa samo šest vinera, pa je Janković prošetala do drugog kola, uprkos ne baš sigurnom početnom udarcu i gubitku tri svoja servis gema.

U narednom kolu Jelena će igrati protiv dvadesetogodišnje Marije Žoao Keler iz Portugalije, sa kojom se do sada nije sastajala.

Dolonc je nastavila uspešnu seriju iz kvalifikacija i posle maratonske borbe uspela je da prođe u drugo kolo.

U trećem setu, koji je trajao 77 minuta, Australijanka je povela 4:1 i stigla nadomak trijumfa, ali je Dolonc potom napravila dva brejka i preokrenula rezultat.

Posle ovog uspeha, srpska teniserka će se naći među sto najboljih teniserki sveta, a u dugom kolu igraće protiv Francuskinje Marion Bartoli.

Izjava Jelene Janković nakon meča. 
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sjajane Jelena i Vesna

Izvor: RTS, 14.Jan.2013

Uspešan start Jelene Janković u prvom kolu Australijan opena. Jelena je u Melburnu sa 6:2, 6:2 savladala Johanu Larson iz Švedske. U drugom kolu sa pobednicom duela Keler - Knap. Vesna Dolonc posle velike borbe takođe obezbedila plasman u narednu rundu...Jelena Janković je i pored promenljive forme...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.