Jeleni Janković nagrada “Srce”

Izvor: Sportski Žurnal, 02.Nov.2012, 17:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jeleni Janković nagrada “Srce”

Jelena Janković dobitnica je nagrade „Srce” koju dodeljuje Međunarodna teniska federacija (ITF).
Ovo je drugi put posle 2010. da bivša prva igračica sveta dobije ovo priznanje.
Drugi reket Srbije je istovremeno dobila i ček na 10.000 dolara, koji je namenila Dečijem odeljenju onkologije Kliničkog centra Srbije.
Nagrada je srpskoj teniserki svečano uručena tokom žreba za finalni meč Fed Kupa >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << između Srbije i Češke ,koji se igra u subotu i nedelju.
Janković drži rekord po broju singl mečeva odigranih za Fed kup reprezentaciju.
Janković, koja je nepobeđena u poslednje dve godine u Fed kupu – i u singlu i u dublu, odigrala je ključnu ulogu u plasmanu Srbije u finale Fed kupa – saopštila je ITF.
Srpska teniserka je izjavila da je počastvovana što je po drugi put dobitnica ovog priznanja.
Volim da igram za svoju zemlju i tada dajem sve od sebe.Želela bih da posvetim ovo priznanje srpskom narodu koji me je bodrio tokom čitavog Fed kup takmičenja ove godine – rekla je Janković.
Pogledaj vesti o: Jelena Janković

Nastavak na Sportski Žurnal...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.