Janković u finalu turnira u Guangdžouu

Izvor: NoviMagazin.rs, 23.Sep.2016, 12:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janković u finalu turnira u Guangdžouu

Srpska tenisrka Jelena Janković plasirala se danas u finale turnira u Guangdžouu pošto je pobedila 54. igračicu sveta Anu Konjuh iz Hrvatske u dva seta, 7:5, 7:6.

Janković, 37. teniserka sveta pobedila je za sat i 45 minuta. Ona je dva puta oduzela servis protivnici u prvom setu, od kojih je u 12. gemu napravila brejk bez izgubljenog poena. Konjuh je u drugom setu posle dva brejka povela sa 4:1, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << je srpska teniserka uspela da preokrene na 6:5.

Konjuh je posle toga osvojila gem na svoj servis, pa je meč odlučen u taj-brejku punom preokreta, koji je Jankovićeva dobila sa 9:7.

Jankovićeva, koja brani titulu na turniru, u finalu će igrati protiv pobednice duela Estonke Anet Kontaveit i Ukrajinke Lesije Curenko.

Drugi nosilac, Jelena Janković do sada nije igrala protiv 129. teniserke sveta Kontaveit, dok je protiv 80. na WTA listi igrala jednom, prošle godine na turniru u Indijan Velsu kada joj je pri rezultatu 6:1, 4:1 Curenkova predala meč.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.