Izvor: RTS, 25.Sep.2012, 18:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I Jelena poražena
Sestre Radvanske zaustavile naše teniserke u drugom kolu turnira u Tokiju. Teniserka Srbije Jelena Janković izgubila je od Agnješke Radvanske iz Poljske sa 0:2 (2:6, 5:7). Predhodno je Ana izgubila od mlađe sestre Ursule.
Bio je ovo peti međusobni duel Jankovićeve i Radvanjske >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i četvrta uzastopna pobeda Poljakinje.Jankovićeva je trenutno 24. na VTA listi, a poražena je od treće teniserke sveta, koja na ovom turniru brani titulu. Kako je i Ana poražena, od mlađe sestre Radvanske Ursule, Srbija je ostala bez predstavnika na turniru.
U prvom setu Jankovićeva je bila ravnopravna protivnica do 2:2, a zatim je Poljakinja napravila seriju od 4:0 i završila ovaj deo igre.
U nastavku, Radvanska je nastavila u istom tempu i vrlo brzo stigla do prednosti od 3:0. Jankovićeva je smanjila na 2:3, izjednačila na 3:3 i 4:4 i preokrenula rezultat na 5:4, ali nije uspela da osvoji set.
U narednom kolu Radvanska će se sastati sa Amerikankom Džejmi Hampton.
Nagradni fond turnira u Tokiju je 2.168.400 dolara.


















