Izvor: S media, 22.Jan.2013, 14:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veliki uspeh Piroćanaca: Izvoze papriku i u Japan
Pirotska „Hladnjača“, koja od pre dve godine posluje pod okriljem kompanije „Lenada“, ove sezone će, pored otkupa i prerade voća, organizovati i masovnu proizvodnju paprike za izvoz.
Da bi obezbedili dovoljne količine, proteklih dana vlasnici "Hladnjače" razgovorali su sa proizvođačima. Više od 100 povrtara iz desetak sela pirotske kotline, koja imaju idealne uslove za proizvodnju paprike, zainteresovano je za ovu saradnju.
"Prošle godine >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << smo, otkupili više od 1.000 tona višnje, toliko šljive, drugog voća i borovnice. Oko 100 radnika, koliko je radilo na preradi redovno je dobijalo plate, svi proizvođači su isplaćeni odmah po predaji robe, a za ovu sezonu smo odlučili da krenemo i u preradu paprike. Planiramo da preradimo makar 1.000 tona paprike koju ćemo izvesti na tržište EU i Japana", kaže Vladica Krsmanović, direktor „Hladnjače“.
Izvor:Novosti, S media foto:Guliver/Thinkstock
Pogledaj vesti o: Japan
Veliki uspeh Piroćanaca: Izvoze papriku i u Japan
Izvor: Banke.Online.rs, 23.Jan.2013, 10:16
Paprika koju proizvode povrtari iz pirotskih sela izvoziće se i na Daleki istok.






