Izvor: Capital.ba, 07.Okt.2024, 12:41
Saudijski fond želi povećati udio u Nintendu
RIJAD – Javni investicijski fond Saudijske Arabije (PIF) razmatra povećanje svojih udjela u Nintendu i drugim japanskim firmama za igre na sreću, izvijestio je Kyodo News.
Princ Faisal bin Bandar bin Sultan Al Saud, potpredsjednik odjela za igre na sreću državnog imovinskog fonda, otkrio je plan u intervjuu za Kyodo.
On je za japansku novinsku agenciju rekao da se PIF-u ne žuri s povećanjem udjela, te da će ulaganja biti ostvarena na prijateljski način. U izvještaju Kyoda >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << nije precizirano što misli pod “prijateljskim”.
PIF trenutno posjeduje 8,58 odsto Nintenda i ima udjele u kompanijama za video igre Nexon, Capcom i Koei Tecmo, rekao je Kyodo, prenosi SEEbiz, prenosi Biznisinfo.
The post Saudijski fond želi povećati udio u Nintendu appeared first on Capital.ba - Informacija je capital.
Pogledaj vesti o: Japan










