Pjongjang preti da bi mogao da gađa američke baze

Izvor: Blic, 21.Mar.2013, 09:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pjongjang preti da bi mogao da gađa američke baze

Seul - Severna Koreja zapretila je danas da bi mogla da gađa američke baze u Japanu i na ostrvu Guam, kao odgovor na američke vazduhoplovne vežbe u Južnoj Koreji.

"SAD ne bi trebalo da zaborave da je u našem dometu baza Anderson na Guamu, odakle poleću bombarderi B-52, kao i baze na japanskim ostrvima", saopštila je vrhovna komanda severnokorejske vojske, prenela je agencija KCNA.

Dvonedeljna >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << združena vojna vežba Vašingtona i Seula počela je 11. marta, a SAD ove sedmice najavile da su u vežbu uključeni i probni letovi bombardera B-52.

Vežbu, koja se održava pod nazivom "Ključno rešenje", osudio je Pjongjang.

Američki bombarderi imaju redovne probne letove iznad Korejskog poluostrva, ali je Pentagon ovog puta odlučio da "podseti" Pjongjang na to i da pošalje jasan signal da će se angažovati uz saveznika Južnu Koreju, navodi Frans pres.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

S. Koreja preti napadom na baze SAD

Izvor: B92, 21.Mar.2013

Seul -- Severna Koreja zapretila je da bi mogla da gađa američke baze u Japanu i na ostrvu Guam, kao odgovor na američke vazduhoplovne vežbe u Južnoj Koreji..."SAD ne bi trebalo da zaborave da je u našem dometu baza Anderson na Guamu, odakle poleću bombarderi B-52, kao i baze na japanskim ostrvima",...

Nastavak na B92...

Severna Koreja preti američkim bazama u Japanu

Izvor: Akter, 21.Mar.2013

Severna Koreja je zapretila danas da će napasti američke baze u Japanu i na oštrvu Guam, podižući temperaturu nakon što su porasle sumnje da iza jučerašnjeg sajber napada na južnokorejske TV stanice i banke stoji Pjongjang

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.