Izvor: B92, 04.Okt.2017, 13:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oni još veruju u Uber, injekcija od čak 1 mlrd $
Japanska tehnološka kompanija Softbank planira da uloži više od milijardu dolara u Uber koji je rešio da tu ponudu prihvati.
Kako mediji prenose, ova tansakcija trebalo bi da se obavi do 2019. godine. A zbog ovako velike investicie doći će do promena i u Upravnom odboru. Softabank bi trebalo da dobije dva mesta.
Član UO i bivši izvršni direktor Ubera Trevis Kalanik kaže da je ova investicija dobra za budućnost kompanije. Posebno jer se spremaju da izađu na berzu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.






