Izvor: B92, 15.Avg.2014, 19:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kanagava bijenale: Likovni konkurs za decu
Japanska asocijacija za prekookeansku saradnju pozvala je decu uzrasta od četiri do 15 godina da do 31. oktobra pošalju radove na svetsku likovnu dečiju izložbu "Kanagava bijenale".
Foto: Peter Lindberg / Flickr.com
Konkurs je otvoren 1. jula, a radovi mogu biti poslati redovnom poštom direktno organizatoru, zajedno sa aplikacionim formularom koji može biti preuzet sa zvanične prezentacije organizatora.
Ocenjivanje radova počeće u januaru 2015. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godine, a pobednici će biti izabrani do kraja februara 2015. Radovi koji budu poslati na konkurs, neće biti vraćeni autorima, dodaje se u saopštenju.
Kanagava bijenale osnovan je 1979. godine koju su UN proglasile za međunarodnu godinu deteta, a izložba je tokom 35 godina postojanja zadržala isti koncept i promoviše i pomaže dečiju kreativnost i podstiče razumevanje različitih kultura kroz umetnost.
Na prethodnoj, 17. izložbi, bilo je predstavljeno 24.008 radova dece iz 92 zemlje, dodaje se u saopštenju. Više detalja o Kanagava bijenalu i važnim linkovima dostupno je na internet prezentaciji ambasade Japana u Srbiji, na internet adresi yu.emb-japan.go.jp




