Izvor: B92, 11.Jun.2015, 16:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubistvo Pantića - 14 godina bez odgovora
Ni 14 godina posle ubistva novinara Milana Pantića iz Jagodine nije utvrđeno ko je odgovoran.
U Komisiji za istragu ubistava novinara kažu da se na tom slučaju intenzivno radi i da će istraga trajati sve dok se ne otkriju počinioci i nalogodavci Pantićevog ubistva.
Komemoracijom na Gradskom groblju u Jagodini, gde je Milan Pantić sahranjen, a zatim i kod spomen-ploče na mestu ubistva, porodica, kolege i prijatelji obeležili su datum kada je pre 14 godina brutalno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ubijen dopisnik "Večernjih novosti" iz Jagodine i istakli da zbog tog zločina još niko nije odgovarao.
"Ovo postaje već frustrirajuče, da se svake godine nalazimo na istom mestu, da maltene izgovaramo iste rečenice i nadu da ćemo sledeće godine da imamo čistu situaciju kad je u pitanju izvršilac i naručilac ovog gnusnog dela", kaže Ratko Dmitrović, glavni urednik "Večernjih novosti".
Pantić je ubijen ujutro 11. juna 2001. u ulazu zgrade u kojoj je živeo, dok se vraćao iz prodavnice. Istragu njegovog ubistva nedavno je preuzeo tim koji je radio na rasvetljavanju ubistva Slavka Ćuruvije.
"Mi verujemo timu koji je pronašao dokaze da se podigne optužnica za ubice kolege, Slavka Ćuruvije, i upravo želimo da tom timu damo podršku da uradi sve, iako je prošlo 14 godina, ko je ubio i ko je naložio ovaj gnusni zločin", kaže Nino Brajović iz UNS.
Predsednik NUNS Vukašin Obradović je rekao da se imena ubica kriju u Pantićevim tekstovima.
"Ja pozivam samo državne organe da pažljivo iščitaju sve njegove tekstove, jer ubice novinara uvek možete naći u onome što su napisali ili rekli."
Najveći broj Pantićevih tekstova u "Novostima" ticao se kriminala u Jagodini i Pomoravskom okrugu, pre svega u vezi s cementarom i Jagodinskom pivarom. U Komisiji za istragu ubistava novinara kažu da je za 14 godina prikupljena ogromna dokumentacija, koja se sada detaljno proverava, i da je istraga vrlo temeljna.
"Ono što je veoma važno reći je da istraga kontinuirano traje istim intenzitetom, ne opada ni zbog kakvog razloga, ne odvlači pažnju nijedan drugi slučaj i istraga će trajati sve dok se ne otkriju počinioci i nalogodavci", rekao je predsednik Komisije Veran Matić.
Matić potvrđuje da se uspostavlja komunikacija sa nemačkim pravosudnim organima u vezi sa osobom koja je možda učesnik u Pantićevom ubistvu i koja sad živi u Minhenu, ali ističe da je nezahvalno prognozirati kada bi mogla da se podigne optužnica.
Pogledaj vesti o: Jagodina












