BOLNICA U JAGODINI DOBIJA DVA NOVA ODELJENJA

Izvor: Kurir, 08.Maj.2011, 16:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BOLNICA U JAGODINI DOBIJA DVA NOVA ODELJENJA

JAGODINA - U Opštoj bolnici u Jagodini počela je izgradnja i uređenje prostora za grudno i ortopedsko odeljenje koji će biti useljivi u septembru, izjavio je direktor bolnice Darko Miletić.

Radi se o nadogradnji dva sprata na postojeće objekte neuropsihijatrije i neurologije, Službe hitne pomoći i Urgentne medicine, objasnio je Miletić i napomenuo da će na mestu sadašnjeg objekta grudnog odeljenja, koji je davno trebao biti srušen zbog dotrajalosti, biti izgrađen >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << objekat za palijativnu negu bolesnika i hemodijalizu bubrega.

Radove prema projektu Ministarstva zdravlja, izvodi preduzeće ''Ratko Mitrović'', a finasiraju ih Evropska investiciona banka i bivše Ministarstvo nacionalnog plana. Vrednost radova je 82.000.000 dinara.

Sredinom nedelje, gradilište su posetili i ministar zdravlja Zoran Stanković, potpredsednica Vlade Verica Kalanović, gradonačelnik Jagodine Dragan Marković - Palma i predsednik Ujedinjenih regiona Srbije Mlađan Dinkić.

Miletić je napomenuo da će ovog meseca bolnica dobiti Centralni informacioni sistem, a u planu je i realizacija projekta Sistema solarne energije za zagrevanje vode.

Reč je o projektu vrednom 8.000.000 dinara, koji će se isplatiti za dve godine, jer se sada za to koristi gas, napomenuo je Miletić.

Ove godine bolnica u Jagodini, u kojoj se uz građane Jagodine leče i građani Svilajnca i drugih opština Pomoravskog okruga, dobiće i multislajsni skener vredan oko 600.000 evra, koji je obećao bivši ministra zdravlja Tomice Milosavljevića.

Bolnica u Jagodini je prošle godine bila druga u Srbiji (bolnica u mestu do 100.000 stanovnika) u kojoj je najviše urađeno na unapređenju kvaliteta zdravstvene zaštite, prema istraživanju Instituta za javno zdravlje "Batut" Beograd.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Bolnica u Jagodini dobiće grudno i ortpediju

Izvor: Glas javnosti, 09.Maj.2011, 07:01

JAGODINA - U Opštoj bolnici u Jagodini počela je izgradnja i uređenje prostora za grudno i ortopedsko odeljenje koji će biti useljivi u septembru, izjavio je direktor bolnice Darko Miletić...Radi se o nadogradnji dva sprata na postojeće objekte neuropsihijatrije i neurologije, Službe hitne pomoći...

Nastavak na Glas javnosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.