Aeromiting u Jagodini: Povređena dva padobranca

Izvor: S media, 28.Jul.2012, 12:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aeromiting u Jagodini: Povređena dva padobranca

Padobranac iz Beograda, rođen 1980. godine, povređen je na aeromitingu u Jagodini, izjavio je šef Odeljenja ortopedije Bolnice u Jagodini dr Radenko Rubežić.

Sumnja se na prelom pršljena kičme, dodao je Rubežić i istakao da padobranac, čije ime nije navedeno, nije u životnoj opasanosti.

Ranije danas teže je povređen padobranac Aero kluba Jagodina, Srbo Savić iz Ćuprije, prilikom skoka sa visine >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << od 1.000 metara zbog kvara na padobranu na 13. memorijalnom padobranskom kupu "Goran Ostojić i svi pali borci" u Jagodini.

Savić ima prelom kuka, odnosno prelom vrata butne kosti i biće prebačen u kragujevački Klinički centar, potvrdio je načelnik Ortopedije u Opštoj bolnici u Jagodini Radenko Rubežić.

Saviću, koji je iskusan padobranac i ima preko 1.000 skokova, su se upleli pomoćni i glavni padobran koga nije uspeo da odbaci. On se prizemljio van doskočišta. Kola Hitne pomoći odmah su ga odvezla u bolnicu.

Prema rečima organizatora predsednika Aero kluba Jagodina Miladina Stevanovića ovakve nezgode se dešavaju pri padobranskim skokovima, čak i iskusnim padobrancima.

"Za 12 godina, od kako je počeo Memorijal, imali smo samo tri otvaranja rezevnog padobrana i nikakave teže povrede, a bilo je 4.500 skokova", rekao je Stevanović.

Na 13. memorijalnom padobranskom kupu "Goran Ostojić i svi pali borci", koji se održava danas i sutra u Jagodini, učestvuje 12 ekipa i 50 padobranaca iz Srbije, Bugarske, Makedonije, Republike Srpske koji se takmiče u disciplini skokovi na cilj.

(Agencije, Foto: guliver/thinkstock, ilustracija)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.