Mrkonjić: Prioriteti plana koridori 10, 11, sedam i JAT

Izvor: Blic, 28.Sep.2010, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrkonjić: Prioriteti plana koridori 10, 11, sedam i JAT

Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić izjavio je danas da se usvajanje Zakona o prostornom planu Srbije do 2021. godine očekuje u oktobru i da će, po pitanju saobraćaja, prioriteti biti izgradnja putnih i železničkih koridora 10 i 11, ulaganje u Koridor sedam, odnosno reku Dunav, kao i sanacija kompanije "Jat ervejz".

"Prostorni plan Srbije je jedan od najvažnijih dokumenata jedne ozbiljne države", izjavio je Mrkonjić Tanjugu u Vladi Srbije, gde je predstavnicima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << opština u Srbiji danas predstavio odredbe Prostornog plana u vezi sa saobraćajem.

"Usvajanje Prostornog plana, koje je planirano za oktobar, značiće da smo, najzad, u Srbiji na jednom mestu utvrdili sve ono što želimo da radimo u narednim godinama", istakao je ministar.

Mrkonjić je naveo da je zadovoljan sadržajem Prostornog plana u vezi sa saobraćajem.

"Ubeđen sam da ćemo deo toga realizovati već u mandatu ove vlade, odnosno Koridor 10, a da ćemo u mandatu naredne vlade uspeti da završimo Koridor 11 i realizujemo bar deo investicija koje su planirane za reku Dunav", rekao je on.

Mrkonjić je dodao da će u vazdušnom saobraćaju prioriteti biti, pre svega, sanacija "Jat ervejza" i razvoj malih aerodroma u Srbiji.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.