Vučić najpopularniji lider, tek tri stranke su iznad cenzusa!

Izvor: Telegraf.rs, 21.Dec.2014, 11:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić najpopularniji lider, tek tri stranke su iznad cenzusa!

Da se parlamentarni izbori održavaju danas, cenzus bi prešli samo SNS, SPS i DS, a da Vučić nije na čelu Naprednjaka, 80 odsto trenutnih simmpatizera te stranke, ne bi glasalo za njih pokazalo je najnovije istraživanje

Rejting SNS-a je i dalje daleko viši od ostalih, 51.1 odsto, dok SPS drži 10.8, a DS 6.6 odsto. Međutim, da na čelu Srpske napredne stranke nije Aleksandar Vučić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << čak 80 odsto trenutnih simpatizera te stranke, ne bi glasalo za njih.

Ako bi parlamentarni izbori bili održani danas, tri pomenute stranke prešle bi cenzus, dok bi sve ostale bile ispod njega, pokazalo je najnovije istraživanje agencije Faktor plus.

Situacija je nešto drugačija sa ostalim partijama. Da Ivica Dačić nije predsednik SPS, za socijaliste ne bi glasalo 38 procenata, ali 43 odsto njih ipak bi, a da Bojan Pajtić nije lider DS, 67 odsto bi glasalo za njih, a tek 16 odsto ne bi.

Foto: Marko Todorović

- Rezultati potvrđuju da je Vučić najjača figura u svojoj stranci, ali je to podatak koji bi trebalo da zabrine njegove saradnike koji nemaju tako dobar imidž kao premijer. Kad je reč o DS, unutar njih i dalje traje proces konsolidacije, dok SPS kao stranka koja 25 godina egzistira na političkoj sceni ima standardnu podršku biračkog tela bez obzira na to ko se nalazio na njenom čelu – kaže Vladimir Pejić, direktor Faktor plusa.

Dejan Vuk Stanković, politički analitičar, kaže da stranke crpu moć iz medijske i političke harizme lidera.

- To je potvrda da je Vučić pokazao svoje liderske sposobnosti kao premijer. On je neko ko u očima građana politički stoji iza borbe protiv kriminala i korupcije, što ide ka pravičnijoj državi i što građani pozitivno ocenjuju – kaže Stanković.

(Telegraf.rs)
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.