Ubedljiva pobeda desničarske Lige na severu Italije

Izvor: N1 televizija, 30.Apr.2018, 17:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubedljiva pobeda desničarske Lige na severu Italije

Italijanska desničarska stranka Liga pobedila je na još jednim regionalnim izborima, čime je proširena dominacija te antimigrantske partije na bogatom severu Italije.

Kandidat Lige za guvernera Masimilijano Federiga osvojio je 57 odsto glasova na jučerašnjim izborima u oblasti Furlanija-Julijska krajina, pokazuju gotovo kompletni rezultati, prenosi Asošiejted >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << pres.

Senator iz redova Lige Roberto Kalderoli rekao je posle najnovijeg trijumfa njegove stranke da predsednik Italije Serđo Matarela treba da promisli o sledećem potezu u procesu formiranja nove italijanske koalicione vlade o kojoj se vode pregovori.

Populistički Pokret pet zvezdica koji je na parlamentarnim izborima 4. marta postao najveća stranka u parlamentu, ostvario je loš rezultat na jučerašnjim izborima u Furlaniji-Julijskoj krajini.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

SEVER ITALIJE UBEDLJIVO ZA DESNIČARE: Kandidat antimigrantse partije osvojio 57 odsto glasova u bogatom kraju zemlje

Izvor: Kurir, 30.Apr.2018

Italijanska desničarska stranka Liga pobedila je na još jednim regionalnim izborima, čime je proširena dominacija te antimigrantske partije na bogatom severu Italije.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.