Stepanović i dalje na čelu fudbalskih sudija

Izvor: Politika, 19.Jun.2012, 23:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stepanović i dalje na čelu fudbalskih sudija

Za dosadašnjeg predsednika glasalo svih 35 delegata na izbornoj skupštini Strukovne organizacije sudija FSS

Bogoljub Stepanović je juče, na izbornoj SkupštiniStrukovne organizacije sudija (SOS) Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, dobio poverenje svih 35 delegata, pa ostaje na njenom čelu i u u narednom četvorogodišnjem mandatu. Ova organizacija ima status ogranka u FSS.

To praktično znači da je Stepanović, koji je u prethodne četiri godine komandovao >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << srpskim fudbalskim sudijama, od kojih čak 15 sa znakom FIFA, dobro obavljao svoj posao i to bez ikakve materijalne nadoknade. Gosti na jučerašnjoj Skupštini bili su predsednik FSS Tomislav Karadžić i generalni sekretar Zoran Laković, kao i novi predsednik FS Vojvodine Ratko Borovnica i Goran Milanović, koji je na današnjoj Skupštini Regiona istočne Srbije u Nišu najozbiljniji kandidat za predsednika.

Predsednik Karadžić je pohvalnim rečima govorio o suđenju i istakao da ubuduće sudije moraju biti još hrabrije. On je posebno pohvalio rad Bogoljuba Stepanovića i poželeo mu puno sreće u novom mandatu:

– Demokratski izbori u Fudbalskom savezu Srbije polako ulaze u završnu fazu.Svi su se izjasnili, ostaje još da Region istočne Srbije izabere svoje predstavnike, pa da onda imamo sklopljen izborni proces. Ima u pojedinim regionima i euforije i teških reči i nešto što nije statutarno, ali ni politički izbori nisu bili ništa bolji. Moram da kažem da do sada nismo imali bolje izbore nego što su bili ovi. Žao mi je što je jedan region nije na nivou drugih, međutim, lično sam protiv poništavanja izbora. Kada je reč o sudijskoj organizaciji ona je obavila svoj posao dobro i to u teškim uslovima. Ne mogu pojedinci da prikrivaju svoju nesposobnost i neorganizovanost preko sudija. Sudije su obavile svoj posao na najbolji mogući način. Mislim da ste imenovanjem gospodina Stepanovića napravili sjajan posao.To je čovek koji je mnogo uradio da suđenje danas bude bolje nego ranije. Nemojte da nasedate na ničije provokacije, radite svoj posao najbolje što znate i umete, jer jedino tako srpski fudbal može da ide napred.

Skupština i čitav izborni proces protekli su kako je rekao Dejan Santrač, novi član Izvršnog odbora SOS, u demokratskoj atmosferi. Pet regiona, svi zajedno, predložili su Bogoljuba Stepanovića za predsednika, smatrajući da treba i dalje da bude na čelu organizacije.

– Nisam siguran da sam najsrećniji, ali dobro znam da sam najponosniji u ovom trenutku, – kazao je Stepanović. – Svestan sam da je bilo i grešaka u radu naše organizacije, ali srećan sam što smo imali punu podršku čelnika FSS. Mi smo zapravo na greškama učili. Danas je naša organizacija moderna, jedna od najboljih, sa mladim kadrovima, stručnjacima evropskog i svetskog nivoa. Pokušaćemo zajedno sa FSS i državom Srbijom da predstavimo naš novi pravilnik i da ga ponudimo školama i deci koja tek treba da se edukuju.

Stepanović je dugo posle ubedljive pobede primao čestitke najbližih saradnika, prijatelja i fudbalskih funkcionera.

D. Todorović

-----------------------------------------------------------

Radojčić novi potpredsednik

Mr Igor Radojčić, jedan od najboljih srpskih sudija, izabran je za potpredsednika Strukovne organizacije sudija FSS. Ostali članovi Izvršnog odbora su: Đorđe Žutić, Srđan Jovanović, Petar Trajković, Bojan Stojanović, Dragan Živanović, Dejan Santrač i Vladimir Čađenović. Takođe je odlučeno da delegati SS za izbornu Skupštinu FSS budu Zoran Petrović, Staniša Beljin i Momčilo Pavlović.

-----------------------------------------------------------

Sedam hiljada sudija uzKaradžića i Lakovića

Juče u Staroj Pazovi sudije su dale punu podršku čelnicima FSS Tomislavu Karadžiću i Zoranu Lakoviću. Predsednik Stepanović je kazao da njihovih 7.000 članova podržavaju Karadžića za budućeg predsednika FSS i da u ovom trenutku Srbija nema boljeg od njega.

-----------------------------------------------------------

Predsednik FSS u Varšavi

Predsednik FSS Tomislav Karadžić otputovao je juče u Poljsku, gde će narednih dana biti gost tamošnjeg fudbalskog saveza i Uefe. PratićeEvropski šampionat, a, između ostalog, očekuju ga i važni sastanci sa čelnicima Uefa, pre svih Mišelom Platinijem.

– Iskreno, žalim što nismo otišli na Evropsko prvenstvo, što nema naših fudbalera, sudija... Verujem da dolazi bolje vreme i da treba da shvatimo da ono što je dobro to moramo svi da podržimo, jer bez toga nema napretka, – kazao je Karadžić uoči odlaska.

objavljeno: 20.06.2012

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.