Izvor: B92, 24.Nov.2008, 20:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gajtner novi ministar finansija
Čikago -- Novoizabrani predsednik SAD Barak Obama imenovao je Timotija Gajtnera za ministra finansija, a Lorensa Samersa za direktora Nacionalnog ekonomskog saveta.
Gajtner, predsednik njujorške centralne banke, i Samers, ministar finansija iz administracije Bila Kilintona, biće u centru napora Obamine administracije da se izbori sa najtežom finansijskom krizom koja je pogodila SAD od Velike depresije (1929-1933). >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Obama, koji će zvanično preuzeti dužnost 20. januara, takođe je imenovao ekonomistu Kristinu Romer sa Kalifornijskog univerziteta u Berkliju za šefa Saveta ekonomskih savetnika Bele kuće.
"Potpredsednik (Džo) Bajden i ja smo sastavili ekonomski tim sa vizijom i stručnošću da stabilizuju našu ekonomiju, stvore radna mesta i vrate Ameriku na pravi put", navodi se u Obaminom saopštenju.
"Iako se suočavamo sa velikim ekonomskim izazovima, znamo da je velika prilika nadohvat ruke - ako delujemo brzo i hrabro. To je misija koju će naš ekonomski tim preuzeti", dodaje se u saopštenju.







