Izvor: Vesti-online.com, 14.Mar.2011, 21:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Staviti tačku na slučaj Mire Marković"
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da se socijalisti zalažu da se pitanje krivične odgovornosti udovice bivšeg predsednika SPS-a Slobodana Miloševića i predsednice JUL-a Mire Marković razreši i da se na taj slučaj "stavi tačka".
"Više puta smo se kao stranka zalagali da se to pitanje razreši", rekao je Dačić povodom nedavne izjave stranačkog kolege Milutina Mrkonjića >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da radi na povratku porodice Milošević u Srbiju.
Dačić je ponovio generalni stav socijalista - "ako je neko kriv neka odgovara", navodeći da se to odnosi i na Markovićevu.
Mrkonjić je u subotu u Požarevcu, prilikom obeležavanja godišnjice smrti Slobodana Miloševića, rekao da očekuje da će Miloševićeva porodica jednog dana moći da se vrati u Srbiju, ali nije želeo da kaže kada i kako.
"Radimo na tome da dođu, to je sve za sada", rekao je, kako su preneli beogradski mediji, Mrkonjić, dodavši da je došao na Miloševićev grob kao prijatelj, a ne kao funkcioner SPS-a.
Dačić je, povodom te izjave stranačkog kolege, rekao da je "poznato da Mrkonjić ima specifičan lični odnos" sa Miloševićem.
Srpski pravosudni organi terete Markovićevu za zloupotrebu službenog položaja u vezi da dodelom stana, a protiv nje se vodi i istraga u odsustvu zbog sumnje da je zajedno sa sinom Markom organizovala šverc duvana u Srbiju tokom devedesetih godina.
Nastavak na Vesti-online.com...

















