Dačić danas u Hagu s direktorom Europola

Izvor: Blic, 28.Maj.2010, 10:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić danas u Hagu s direktorom Europola

Zamenik predsednika Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i direktor Europola Rob Vejnrajt potpisali su danas u Hagu Mapu puta za operativnu saradnju i puno članstvo Srbije u toj instituciji, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

Tom prilikom Dačić i Vejnrajt su potpisali i Memorandum o razumevanju i uspostavljanju bezbedne komunikacione linije i bilateralni sporazum >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za interkonekciju kompjuterske mreže.

"Strateški gledano ovo je važan korak napred. Mi očekujemo da ćemo u narednom periodu realizovati sve što je predviđeno Mapom puta kao i da ćemo veoma brzo postati ne samo strateški nego i operativni partneri Europola," rekao je Dačić posle potpisivanja.

On je naglasio da je za to potrebno da postoji potpuna razmena informacija i zaštita podataka, kako oni ne bi došli u ruke onih grupa kojima bi to bila pomoć u izbegavanju hapšenja, navodi se u saopštenju.

Direktor Europola, čije je sedište u Hagu, naglasio je da je Srbija centralni partner u ovom delu Evrope.

Tokom dana Dačić se sastao i sa pomoćnikom direktora Odeljenja za operacije Europola, Laslom Salgom sa kojim je razgovarao o mrežama organizovanog kriminala u oblasti Jugoistočne Evrope i zajedničkim operativnim akcijama.

Dačic je sa delegacijom, u kojoj se nalazi i direktor beogradske centrale Interpola Miloš Oparnica, posetio je i laboratoriju Europola u kojoj se vrši forenzicko ispitivanje falsifikovanih evra.

Europol je, zajedno sa Evropskom bankom, zadužen za sprečavanje protoka falsifikovanih evra.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.