Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Jun.2011, 13:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Sprečavanje zloupotrebe dece imperativ
BEOGRAD -
Zamenik premijera Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas na otvaranju međunarodne konferencija o borbi protiv trafikinga, posebno dece, da je sprečavanje bilo koje vrste zloupotrebe dece imperativ u radu policije.
Na skupu "Deca ulice u Jugoistočnoj Evropi - naša odgovornost" ukazano je na neophodnost jačanja regionalne saradnje i razmene iskustava u toj oblasti.
Dačić je istakao i da je, uz razmenu iskustava >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sa kolega iz regiona u toj oblasti neophodno jačati društveni svest u Srbiji i kroz saradnju sa nevladinim organizacijama, školama, roditeljima...
On je naveo i da zloupotrebe dece mogu biti različite, od seksualnih do prinuda na prosjačenje i vršenje krivičnih dela podsetivši da je taj problem prisustan širom sveta.
Zamenik šefa Misije OEBS-a u Srbiji Tomas Mor pozdravio je odlučnost Ministarstva unutrašnih poslova da se posveti rešavanju problema trgovine ljudima.
Mur je ukazao i na neophodnost jačanje regionalne saradnje i razmene iskustava u toj oblasti jer "trafiking ne poznaje granice".
Na neophodnost još aktivnijeg delovanja u sprečavanju trafikinga dece na skupu su ukazali i ambasador Norveške u Beogradu Nils Ragnar Kamsvag i direktor Regionalne inicijative za migracije, azil i izbeglice Trpe Stojanovski.
Državni sekretar Ministarstav pravde Srbije Gordana Paulić najavila je da će to ministarstvo i ubuduće nastaviti da unapređuje pravni okvir za zaštitu dece.
U radu konferencije učestvuju i nacionalni koordinatori za borbu protiv trgovine ljudima iz 11 država - Srbije, Crne Gore, Makedonije, BIH, Albanije, Bugarske, Slovenije, Hrvatske, Moldavije, Rumunije i Portugala.
Dvodnevni skup organizuje MUP u saradnji sa organizacijom "Sejv čildren", Misijom OEBS-a u Srbiji i Regionalnom inicijativom za migracije, azil i izbeglice.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









