Izvor: Politika, 03.Feb.2013, 11:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić Rojtersu: SNS ne stoji iza prljave kampanje
BEOGRAD – Premijer Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je britanskoj agenciji Rojters da njegov koalicioni partner Srpska napredna stranka (SNS) ne stoji iza pokušaja njegove diskreditacije.
U telefonskoj izjavi britanskoj agenciji, Dačić je rekao da sa Vučićem radi „u potpunom skladu”, odbacivši >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << bilo kakvu tvrdnju o učešću SNS u prljavoj kampanji koja se vodi protiv njega.
„Ovo je napad na jedinstvo vlade i pokušaj određenih snaga da iznude vanredne izbore u trenutku kada vlada ima mnogo važnijih pitanja kojima treba da se bavi. Mi verujemo da je SNS potpuno kredibilan partner i želim da naglasim da postoji jedinstvo unutar vlade”, rekao je Dačić.
Agencija je dodala da se Dačić tako distancirao od komentara koje je prethodno Rojtersu dao neimenovani visoki funkcioner socijalista koji je rekao da iza prljave kampanje protiv premijera i lidera SPS stoji SNS.
Predsednik SPS i srpske vlade u subotu je na konferenciji za novinare potvrdio je da se nekoliko puta susreo sa Rodoljubom Radulovićem, iz Šarićeve kriminalne grupe, ali da tada, na osnovu policijskih informacija, nije znao ko je on, već da su podaci o tome arhivirani kao sredstvo političke ucene koje sada potežu oni koji žele da spreče da istraga dođe i do njih.
Dačić je rekao da je to pokušaj da se diskredutuju i on i vlada, ali da ti udari nisu uspeli i da će vlada nastaviti da radi u interesu građana.
Dačić je potvrdio da se nekoliko puta susreo sa Radulovićem, ali da je u tom trenutku imao samo policijske informacije na osnovu takozvane Bele knjige, kojom Radulović nije bio označen kao pripadnik kriminalnog klana.
Tanjug
objavljeno: 03/02/2013















