Dačić:Argentina i Srbija prijatelji

Izvor: B92, 11.Dec.2011, 16:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić:Argentina i Srbija prijatelji

Buenos Ajres -- Zamenik premijera Ivica Dačić prisustvovao je inauguraciji predsednice Argentine Kristine Fernandes, koja je izabrana po drugi put na taj položaj.

"Srbija ima veoma dobre odnose sa Argentinom i u ime Republike Srbije zahvalio sam predsednici na veoma principijelnim i korektim odnosima koje imamo uzajamno. Argentina i Srbija su dve prijateljske zemlje, dva prijateljska naroda", istakao je Dačić, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle inauguracije.

On je izrazio uverenje da to prijateljstvo može da bude bolje i jače u svim oblastima, ne samo u političkom smislu, nego i u oblasti kulture i ekonomije.

Prema njegovim rečima, unapređenje odnosa u ekonoiji je značajno za Srbiju jer je Argentina "država koja je gotovo neverovatno, za desetak godina prešla razmak od države sa možda najnestabilnijom ekonomijom do zemlje koja sada gotovo da nije ni osetila ekonomsku krizu koja je zadesila sve države sveta".

Inaguraciji su prisustvovali ne samo predsednici država, nego i šefovi vlada, ministri spoljnih poslova i drugi najviši funkcioneri zemalja ne samo Latinske Amerike, već celog američkog kontinenta.

Dačić je iskoristio priliku da razgovara i sa predsednicom Brazila, zatim predsednicima Urugvaja, Bolivije i Paragvaja, kao i sa španskim prestolonaslednikom i ministrima inostranih poslova zemalja Latinske Amerike, ali i Evrope.

"Srbija je na inauguraciji bila predstavljena na najvišem nivou, od svih država Evrope"- naglasio je Dačić, navodeći da je to "veoma bitno za vođenje politike, u smislu posvećivanja najveće pažnje, upravo našim prijateljima kao što je Argentina".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.