Izvor: Kurir, 15.Okt.2010, 15:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DAČIĆ: VEĆINA NAVIJAČA IZ ĐENOVE U EVIDENCIJI
BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je danas da je veliki broj navijača koji su bili u Đenovi, postoje u krivičnoj evidenciji i da policija one za koje postoji potreba zadržava na informativnim razgovorima.
Dačić je naveo da postoji mogućnost da onima koji su uhapšeni u Italiji danas budu izrečene kazne posle čega bi bili deportovani u Srbiju.
"Dalje ćemo videti šta >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ćemo sa njima", rekao je Dačić novinarima u Zemunu, gde je prisustvovao uzimanju uzoraka vode iz reke Dunav.
Ministar je rekao da je srpska policija tražila od italijanske policije, kao i od RTS-a i drugih TV stanica video-snimke utakmice, odnosno sa svih spornih mesta.
Prema Dačićevim rečima, "više ne vredi pričati ko je gde napravio propust", već neredi na fudbalskoj utakmici Italija - Srbija treba da budu primer kako ništa ne treba olako shvatiti. "Očigledno je da je pažnja bila usmerena na nedelju i dešavanja u vezi sa Paradom ponosa, pa je utakmica ostala u drugom planu, a navijači su već bili otišli u Đenovu", rekao je Dačić.
Ministar je rekao je da je komunikacija fudbalskih saveza dvejuz emalja "možda trebalo da bude bolja" i ocenio da italijanska policija nije očekivala tolike nerede.




