25 % manje međunacionalnih incidenata u Vojvodini

Izvor: Studio B, 24.Avg.2010, 17:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

25 % manje međunacionalnih incidenata u Vojvodini

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i predsednik Skupštine Vojvodine Šandor Egereši izrazili su danas zadovoljstvo zbog smanjenja broja međunacionalnih incidenata u Vojvodini za 25 odsto, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).

Dačić i Egereši su na sastanku u Beogradu istakli da je broj međunacionalnih incidenata u Vojvodini značajno smanjen i da je "zajednički interes" da svi građani u Srbiji žive bezbedno kao ravnopravni građani. >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B <<

"Na osnovu Izveštaja o stanju bezbednosti u Vojvodini za period od januara do juna 2010. godine, broj svih oblika incidenata zasnovanih na nacionalnoj netrpeljivosti smanjen je za 25 odsto u poređenju sa prošlom godinom", rekao je Dačić, a saopštava MUP.

Egereši je istakao da je tom pozitivnom trendu značajno doprinela efikasna i uspešna saradnja, kao i programi i akcije koje zajednički sprovode Skupština Vojvodine i MUP.

Dačić je naglasio da je policija veoma zainteresovana za to da se pripadnici svih nacionalnih zajednica u što većem broju prijavljuju za obuku i rad u MUP-u, te da će biti nastavljeni uspešni programi učenja jezika sredine za policajce koji rade u mešovitim sredinama.

Dačić i Egereši dogovorili su se o nastavku uspešno započetih obilazaka opština i sredina u Vojvodini u kojima pripadnici različitih nacionalnih zajednica žive u značajnom broju, sa ciljem daljeg promovisanja značaja tolerancije, bezbednosti i uključivanja pripadnika nacionalnih zajednica u rad policije. Njih dvojica će do kraja godine zajednički posetiti tri mešovite sredine u Vojvodini.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dačić i Zanijer sutra u Beogradu

Izvor: Blic, 24.Avg.2010

Zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić sastaće se sutra sa šefom civilne misije Ujedinjenih Nacija na Kosovu i Metohiji (UNMIK) Lambertom Zanijerom...Dačić i Zanijer razgovaraće u Beogradu, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije...Kako prenosi FoNet,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.