Sutra počinje isplata penzija u Srpskoj

Izvor: Capital.ba, 07.Okt.2021, 12:34

Sutra počinje isplata penzija u Srpskoj

BANJALUKA – Ministarstvo finansija Republike Srpske obezbijedilo je 100.745.462 KM za isplatu septembarskih penzija u Republici Srpskoj, kao i za korisnike prava u Federaciji BiH i inostranstvu. Foto: Capital Sredstva će sutra biti doznačena komercijalnim bankama i Javnom preduzeću “Pošte Srpske” kako bi u skladu sa zakonom započela isplata penzija koje su odlukom Vlade Republike Srpske o vanrednom usklađivanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << zbog povoljnijih makroekonomskih kretanja uvećane za dva odsto, saopšteno je iz Ministarstva finansija. Ovim povećanjem su penzije u 2021. godini u nominalnom iznosu uvećane za pet odsto, a od 2013. godine putem redovnih i vanrednih usklađivanja, za 34,5 odsto. Ministarstvo finansija i Vlada Republike Srpske pratiće i dalje budžetska kretanja u skladu sa kojima će biti vršena usklađivanja, navodi se u saopštenju. Srna Чланак Sutra počinje isplata penzija u Srpskoj се појављује прво на Capital.ba - Informacija je capital.
Pogledaj vesti o: Penzija

Nastavak na Capital.ba...



Povezane vesti

Počinje isplata penzija u Srpskoj

Izvor: Nezavisne Novine, 08.Okt.2021, 10:54

BIJELJINA - Fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) Republike Srpske obavještava korisnike prava da isplata redovnog mjesečnog primanja za septembar počinje danas i njome je obuhvaćeno ukupno 272.188 korisnika prava, dok su za isplatu potrebna 100,74 miliona KM u neto iznosu, odnosno ..

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.