Izvor: N1 televizija, 20.Okt.2016, 18:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Studentima tri generacije nastavak studija bez plaćanja
Odbor Skupštine Srbije za obrazovanje, nauku, tehnološki razvoj i informatičko društvo je odlučio da se putem obavezujućeg uputstva omogući studentima koji su počeli od 2006. do 2008. da studiraju po Bolonji da besplatno nastave školovanje u narednih godinu dana.
Predsednik tog odbora Muamer Zukorlić je rekao je novinarima u parlamentu da je to odlučeno jednoglasno i da podrazumeva da za te studente iz te tri generacije neće biti reupisa i dodatnih finansijskih obaveza.
>> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << />
Prema njegovim rečima, članovi Odbora su odlučili da se ide na formu obavezujućeg upustva umesto na izmenu zakonu koja bi iziskivala niz dodatnih obaveza.
Zukorlić je objasnio i da je Ministarstvo prosvete dužno da izradi obavezujuće uputstvo za fakultete kao i da izvesti odbor, posle tri meseca o njegovom sprovođenju kako bi sprečile eventulane zloupotrebe.
Za tri generacije Bolonje produžetak studija za godinu dana
Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Okt.2016
Skupštinski odbor za obrazovanje doneo je danas zaključak da resorno ministarstvo sačini uputstvo, kojim će se studentima generacije 2006, 2007. i 2008, koji studiraju po Bolonjskom sistemu, omogući produžetak studiranja za godinu dana, bez novčane naknade i promene nastavnih planova...Ministarstvo...



